18 Mart 2016 Cuma
  • DOLAR2,8665
  • EURO3,2335
  • BIST82.943
Az Bulutlu
12°C

Almanya, Ankara ve İstanbul temsilciliklerini 1 günlüğüne kapattı

Okul yönetimi de durumu doğrulayarak 'sadece bugün güvenlik nedeniyle okulun kapalı olduğunu' belirtti.Öte yandan Almanya'nın İstanbul'daki konsolosluğunun bir gün kapatılmasının ardından Almanya'nın Ankara'daki büyükelçiliği de bir günlüğüne kapatıldı.
Almanya, Ankara ve İstanbul temsilciliklerini 1 günlüğüne kapattı
Türkiye - 17 Mart 2016

Okul yönetimi de durumu doğrulayarak ‘sadece bugün güvenlik nedeniyle okulun kapalı olduğunu’ belirtti.Öte yandan Almanya’nın İstanbul’daki konsolosluğunun bir gün kapatılmasının ardından Almanya’nın Ankara’daki büyükelçiliği de bir günlüğüne kapatıldı.

Taksim’de yer alan Özel Alman Lisesi, emniyet gerekçesiyle eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.  Alman Lisesi’nden velilere gönderilen mesajda, “Sayın velimiz / değerli öğrencimiz, emniyet gerekçeleriyle bugün (17/03/2016) okulumuz kapalı olacaktır” denildi.  Alman Konsolosluğu’nun da bugün kapalı olduğu konuşuluyor. Alman Lisesi yöneticileri de okulu kapalı olduğunu doğruladı.

 

ALMANYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ DE KAPATILDI
 Öte yandan Almanya’nın İstanbul’daki konsolosluğunun bir gün kapatılmasının ardından Almanya’nın Ankara’daki büyükelçiliği de bir günlüğüne kapatıldı. Açıklamayı Alman Dışişleri Bakanlığı yaptı.

Alman Konsolosluğu ve Alman Lisesi kapatıldı
“DERHAL EVLERİNİZE DÖNÜN” ÇAĞRISI YAPMIŞLARDI
 Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nce yayınlanan bildirida, Ankara’da yer alan Alman vatandaşları muhtemel saldırılara aleyhinde uyarılmıştı. Alman okul ve kreşlerinin kapatıldığı açıklanan duyuruda, ‘Acilen evlerinize dönüp gelişmeleri buradan takip ediniz’ denilmişti.
İlgili Haber
Almanya’dan Ankara’daki vatandaşlarına: Derhal evlerinize dönün, Almanya, Ankara ve İstanbul temsilciliklerini 1 günlüğüne kapattı webtvhaber.com farkıyla sizlerle.
HABERİ PAYLAŞ :


Web Tv Haber
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!
Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır.