19 Mart 2016 Cumartesi
  • DOLAR2,8665
  • EURO3,2335
  • BIST82.943
Sağanak Yağışlı
11°C

Canlı bomba uyarısındaki kişi hırsız çıktı

Edirne'de sosyal medyada fotoğrafı canlı bomba diye dolaşan M.K., kısa sürede polisi harekete geçirdi. Güvenlik kameralarını araştıran polis, M.K.'yı Keşan ilçe merkezinde üzerinde sahte kimlikle yakaladı. Şahsın, geçen hafta Edirne merkezde 4 otomobilden telefon, cüzdan, teyp çaldığı, 11 öbür ilden hırsızlıktan arandığı, 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.
Canlı bomba uyarısındaki kişi hırsız çıktı
Türkiye - 18 Mart 2016

Edirne’de sosyal medyada fotoğrafı canlı bomba diye dolaşan M.K., kısa sürede polisi harekete geçirdi. Güvenlik kameralarını araştıran polis, M.K.’yı Keşan ilçe merkezinde üzerinde sahte kimlikle yakaladı. Şahsın, geçen hafta Edirne merkezde 4 otomobilden telefon, cüzdan, teyp çaldığı, 11 öbür ilden hırsızlıktan arandığı, 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinin ardındaki mahkemeye sevk edilen M.K., tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

öte taraftan, konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, “Bir süredir sosyal medya üzerinden ilimiz ile ilgili dolaşan yalan yanlış bir takım haberlerin yayıldığı görülmüştür. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de, güvenlik güçleri olarak herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için gereken tüm tedbirler alınmış bulunmaktadır. İlimizde halkımızın can ve mal güvenliğini korumak, ülkemizin birlik ve beraberliğini tehlikeye düşürebilecek her türlü olumsuzluğun önünde durmak namına güvenlik güçlerimiz güzel Edirne’mizde 7 gün 24 saat tüm personeli ile mesai mefhumu gözetmeksizin görevi başındadır.

 

Nefret Edilen Şey ve panik ortamı yaratarak birlik ve beraberliğimizi bozacak, huzur ve güven ortamını sarsacak nitelikte gerek sosyal medya, gerekse halk müziği arasında dolaşan asılsız haberlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

KORAY USTABAŞI – ERGİN YILDIZ

HABERİ PAYLAŞ :


Web Tv Haber
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!
Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır.