23 Mart 2016 Çarşamba
  • DOLAR2,8735
  • EURO3,2125
  • BIST80.369
Parçalı Bulutlu
21°C

Demirtaş’ın Cizre’ye girişine neden izin verilmedi

Şırnak ’ın Cizre ilçesinde yapılması planlanan final Nevruz ’un lik tarafından müsade verilmedi. Buna karşın, HDP Benzeyen Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, beraberindeki partililerle birlikte, yapılması planlanan kutlamaya bulunma için ilçeye ulaşmak istedi. Heyetin, ilçeye girişine izin verilmedi.
Demirtaş’ın Cizre’ye girişine neden izin verilmedi
Türkiye - 23 Mart 2016

 Şırnak ’ın Cizre ilçesinde yapılması planlanan final Nevruz ’un lik tarafından müsade verilmedi. Buna karşın, HDP Benzeyen Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, beraberindeki partililerle birlikte, yapılması planlanan kutlamaya bulunma için ilçeye ulaşmak istedi.  Heyetin, ilçeye girişine izin verilmedi.

İlçede ise, aralarında HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ’nın da bulunduğu grup, parti binası önünde toplandı. Burada izah etme yapan Aslan, Demirtaş ’ın ilçe girişinde durdurulduğunu belirterek, “Yani barışa karşı bir set kurulmuştur. Bunu barışa ve Nevruz ’a aleyhinde bir tutum olarak değerlendiriyoruz ve kınıyoruz” dedi.

 

Açıklamanın ardından grup, slogan atmaya başladı. Polis ise dağılmaları yönünde dikkat yaptı. HDP ’li milletvekillerinin de dağılmaları yönünde uyarı yaptığı grup, yürüyüşe geçti. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grup, ara sokaklara kaçarak, dağıldı.

HABERİ PAYLAŞ :


Web Tv Haber
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!
Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır.