19 Mart 2016 Cumartesi
  • DOLAR2,8665
  • EURO3,2335
  • BIST82.943
Sağanak Yağışlı
11°C

Leman Sam duruşmasında karar

İstanbul Adalet Sarayı'nda yer alan 24. Asliye Cinayet Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz davalı Leman Sam ve Avukatı Hikmetyar Ceylan hazır bulundu.
Leman Sam duruşmasında karar
Magazin - 15 Mart 2016

İstanbul Adalet Sarayı’nda yer alan 24. Asliye Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz davalı Leman Sam ve Avukatı Hikmetyar Ceylan hazır bulundu.

SAM İFADESİNDE “TWİTİM KİMSENİN DİNİ İNANCINA YÖNELIK YOK” DEDİ

Leman Sam mahkemedeki ifadesinde, “Böyle şeylerle yargıyı meşgul etmek bana doğru gelmiyor. Davaya konu tweetim “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” amacını taşımıyor. Söz konusu twitim kimsenin dini inancına yönelik değildir. Beraatimi istiyorum” dedi.

 

DURUŞMA BERAATİNE KARAR VERDİ

 

Duruşma de suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Usta Leman Sam’ın beraatine karar verdi.

“TWİTİ İSTEDİKLERİ GİBİ ANLAMIŞLAR, SONUCUNU GÖRDÜLER”

Leman Sam adliye çıkışı yaptığı açıklamada, “Yargının bu nesil ipe sapa gelmeyen şeylerle meşgul edilmesine karşıyım. Ülkenin çok önemli meseleleri var. Ben akıllı bir insanım kimsenin inancına veya kendi özdeğerlenine dokunacak bir şey zaten söylemem. Böylece bir niyetim de yok zaten. Lakin halk twiti istedikleri gibi anlamışlar. Sonucunu da gördüler” diye konuştu. “KURBAN KESENLE IŞİD AYNI” DEMİŞTİ Leman Sam, “Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor” demişti.

HABERİ PAYLAŞ :


Web Tv Haber
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!
Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır.